Буккросинг: і нехай мої книжки читає весь світ
Буккросинг – це сучасна бібліотека, де обмінюються і книжками, і думками.
Буккроссинг (англ. Bookcrossing) — хобі та громадський рух, що діє за принципом соціальних мереж і близький до флешмобу. Буккроссинг — це процес звільнення книг. Людина, прочитавши книгу, залишає («звільняє») її у громадському місці (парк, кафе, поїзд, станція метро), для того, щоб інша, випадкова людина могла цю книгу знайти та прочитати; та у свою чергу повинна повторити процес.
Ідея створення куточка для читання належить учителю української мови та літератури Консевич Людмилі Василівні. «Я викладаю українську літературу. Помітила, що останніми роками діти все менше читають. Книжки замінили телефони, комп’ютери та планшети, – каже вона. - Щоб привернути увагу до читання, вирішили створити власний буккросинг».
Деякі книги взяли у шкільній бібліотеці, частину діти і вчителі принесли з дому. Користуватися «мандруючими книжками» зможуть усі бажаючі. Головне дотримуватись правил буккросингу: той, хто взяв книгу, має поставити на заміну іншу. Так, бібліотека буде постійно оновлюватися.
«Яскраве оформлення куточку для читання вже приваблює й спонукає взяти в руки книгу і полистати її», – розповіла старшокласниця Ганна Марчук.
«Діти засумували за якісною, кольоровою та цікавою літературою. Читання на смартфоні не замінить тих вражень, які отримуєш від читання паперової книжки з гарними ілюстраціями. Сучасні діти люблять читати, вони розповідають у соціальних мережах про прочитані твори, діляться враженнями, пишуть рецензії і ставлять хештеги, аби їхні думки читали багато користувачів. Читання – це розвиток мовного запасу, уяви, світогляду, навичок комунікації. А буккросинг робить процес читання ще більш цікавим і модним – це те, що так полюбляє зараз наша молодь», — розповідає вчитель української мови та літератури Людмила Консевич.
Буккросинг допомагає і розбудити інтерес до книги, і прищепити культуру читання. Емоціями від прочитаного можна обмінюватися із друзями. Добре, коли діти розуміють, що жива книга набагато краща за будь-який гаджет.
Як створювався куточок для читання можна побачити тут: фото